Кафедра акушерства та гінекології №2 функціонує на базі Тернопільського обласного клінічного перинатального центру „Мати і дитина”, заклада ІІІ рівня надання медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям, де зосереджується найбільш складна акушерська та гінекологічна патологія міста та районів області та має статус закладу «Лікарня, доброзичлива до дитини».
Співробітники кафедри займаються лікуванням пацієнтів у відділеннях стаціонару, проводять консультативні прийоми в жіночій консультації, виконують складнi акушерськi та гiнекологiчнi операцiї, проводять клiнiчнi та патологоанатомiчнi конференцiї.
Всі працівники кафедри мають вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності акушерство та гінекологія.
Викладачі кафедри пройшли додаткову спеціалізацію
Реанімація новонародженої дитини (доц. Багній Н.І., доц. Корда І.В., доц. Петренко Н.В., ас. Багній Л.В., 2024 рік)
Естетична гінекологія (доц. Петренко Н.В., 2023 рік),
Базовий курс гістероскопії (проф. Геряк С.М., доц. Багній Н.І., доц. Корда І.В., доц. Петренко Н.В., 2020 рік),
Лапароскопічна техніка в оперативній гінекології (доц. Корда І.В., доц. Петренко Н.В., 2019),
Сучасні принципи охорони репродукції людини (доц. Стельмах О.Є., 2019 рік) ,
ультразвукова діагностика в акушерстві та гінекології (доц. Корда І.В., 2012 рік),
кольпоскопія (доц. Багній Н.І., 2010 рік),
лапароскопія і новітні технологіях лікування безпліддя (доц. Стельмах О.Є., 2002 рік).
З метою впровадження нових методів діагностики, лікування та профілактики складної акушерсько-гінекологічної патології та невідкладних станів кафедра проводить обласні та міжрайонні науково-практичні конференції із залученням провідних фахівців в окремих галузях акушерства та гінекології.
Завідувач кафедри проф. С.М. Геряк та викладацький склад кафедри проводять тренінги з лікарями районів по Національних протоколах надання акушерської та гінекологічної допомоги, а також цикли занять з працівниками національної поліції щодо забезпечення безпеки на дорогах, приймають участь у круглих столах ”Репродуктивне здоров’я - впевненість у майбутньому” в рамках всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я.
Викладачі розробляють нові клінічні протоколи, приймають участь в клінічних конференціях, рецензують історії пологів, активно впроваджують нові методи лікування та профілактики ускладнень у породіль та гінекологічних хворих.
Впроваджуються в практику науковi досягнення кафедри та новi методи лiкування: фетоплацентарної дисфункції у вагітних, синдрому затримки розвитку плода, попередження прогресування ендометріозу жінок після пологів та кесарського розтину, попередження дистресу плода у жінок із метаболічними розладами, ведення передчасних пологів при тривалому безводному проміжку, попередження передчасного розриву навколо плодової мембрани у жінок із групи ризику по невиношуванню, ведення вагітних із артеріальною гіпертензією на фоні порушень ліпідного обміну залежно від гемодинамічних типів кровообігу, профілактики гнійно-септичних ускладнень у жінок після акушерських операцій, використання протефлазиду у лікуванні запальних захворювань придатків матки, корекція клімактеричних порушень у жінок з доброякісними пухлинами матки, застосування ламінарій у вагітних групи ризику з метою підготовки пологових шляхів до пологів.
Зліва на право доц. О.А. Франчук, ас. В.Ю. Кучмій, ас. У.Я. Франчук, доц. В.М. Мартинюк, доц. І.М. Маланчин, проф. Л.М. Маланчук, доц. О.М. Дутчак, доц. Н.І.Багній, доц. І.В.Корда, доц. Н.В.Петренко, ас. Л.В. Багній, лікар-інтерн А.С. Маланчук
під час симуляційногоо тренінгу "Реанімація новонародженої дитини" (2024 рік)
доц. Н.І. Багній, к.м.н. А.В. Куценко під час Лапароскопічної гістеректомії (2024 рік)
доц. Н.В. Петренко проводить навчання для вагтіних в школі материнства "Фізіологічні зміни під час вагітності. Як не сплутати норму та патологію. Як пережити дискомфорт під час вагітності" (2024 рік)
доц. Н.В. Петренко проводить навчання для вагітних в школі материнства ""Основні патологічні стани, які можуть виникати під час вагітності. Як їх діагностувати? Коли потрібна госпіталізація? Доказове лікування. (2024 рік)
доц. Н.В. Петренко проводить майстер-клас для лікарів Перинатального центру "Дистоція плечиків" (2024 рік)
доц. Н.В. Петренко проводить майстер-клас для лікарів Перинатального центру "Дистоція плечиків" (2024 рік)
Олена Кульчик, Надія Ладина
Наталія Петренко, Маурін і маленький Азріель (2023 рік)
доц. Н.В. Петренко, ас. В.В. Овчарук під час операції кесаревого розтину (2022 рік)
По завершенню партнерських пологів (зліва на право): ас. Л.В Багній та доц. Н.І. Багній (2022 рік).
доц. Петренко Н.В. з пацієнткою в післяпологовій палаті (2022 рік)
доц. Багній Н.І., ас. Багній Л.В. під час операції кесаревого розтину (2022 рік)
проф. Геряк С.М. під час операції кесаревого розтину (2022 рік)
Огляд пацієнтки ві післяпологовому періоді (зліва на право): проф. С.М. Геряк доц. Н.В. Петренко, (2021 рік)
Доц. Н.І. Багній та щаслива породілля з новонародженим у пологовій залі (2021 рік)
проф. С.М.Геряк під час операції кесарського розтину (2020 рік)
Впровадження Лапароскопічних технологій в гінекології (зліва на право): канд. мед. наук А.В. Куценко, С.М. Геряк , А.І. Смерака (2019 рік)
проф. С.М.Геряк під час операції кесарського розтину (2018 рік)
доц. І.В. Корда проводить УЗД (2018 рік)
доц. Н.І. Багній проводить кольпоскопію (2018 рік)
доц.О.Є. Стельмах під час операції кесаревого розтину (2017 рік)
доц. Н.І.Багній веде пологи (2017 рік)
Обхід у відділенні інтенсивної терапії новонароджених (зліва на право): доц. Н.В. Петренко, Скубенко Н.В., проф. С.М. Геряк (2016 рік)